מה ההבדל בין טיפול דינמי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי?

כיום, תוכלו למצוא שיטות טיפול רבות. כך אחת מעלותיה וחסרונותיה, אולם השאלה הגדולה היא כמובן מה מתאים לכם. מה יעזור לכם לצאת מהמקום שאתם רוצים לצאת ממנו?

אז האמת היא שאין כאן נכון ולא נכון. שיטות הטיפול הן בסך הכול גישות שונות. כן, יתכן בהחלט שלחלקן תתחברו יותר ולחלק תתחברו פחות, אולם, מבחינת התוצאות כל גישה אמורה להביא את אותן התוצאות.

הטיפול הדינמי והקוגניטיבי הם שתי גישות שונות שאמורים לעזור לכם לצאת מהמקום של התקיעות ולדעת איך לא לחזור לשם.

אז איך עושים את זה? מה ההבדל בין השיטות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

טיפול דינמי לעומת טיפול קוגניטיבי התנהגותי:

שיטת הטיפול הקוגניטיבי, נפתח בה תחילה משום שהיא פשוטה יותר להסבר. השיטה טוענת שעל ידי הכרת דפוסי החשיבה, ההתנהגות והדרך שבה אנו מגיבים לאירועים, ניתן ליצור שינויים רבים באדם.

מה זה אומר? ישנם הרבה אנשים שמרגישים שהם נמצאים בחייהם במין מעגל שחוזר על עצמו. הם מרגישים שהם עומדים במקום, לא מצליחים להתקדם וכל הזמן, הם מרוכזים באותם בעיות שחוזרות על עצמן כל הזמן.

אנשים כאלו צריכים לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות. למעשה, זה אומר שעליהם להתחיל לפעול אחרת, לחשוב אחרת על הפעולות שלהם וזאת כדי לקבל תוצאות אחרות ממה שהם מקבלים עד היום ובכך להמשיך הלאה.

לכן, הטיפול מתמקד בעיקר בדפוסי ההתנהגות והחשיבה.

לעומת זאת טיפול דינמי, מתעסק יותר עם התת מודע. דפוסי התנהגות מסוימים מקורם בתת מודע. יכול להיות שהוא מפחד ממשהו. יכול להיות שיש לו חוויות עבר שליליות. כל זה מצטרף לדפוס התנהגות. הדרך לשנות את זה, לפי שיטה זו, היא לרפא את התת מודע.

 

מוזמנים לפנות אל פסיכולוג מומלץ בירושלים.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment