דיספאגיה

הפרעת בליעה שמקורה בפגיעה באיזון הנוירולוגי של המוח כתוצאה ממחלות כמו פרקינסון או טרשת נפוצה נקראת דיספאגיה. מדובר בהפרעה שבה המטופל חווה קשיים בבליעה בשל חוסר יכולת של המוח לתקשר עם השרירים שאחראים על פעולת הבליעה – אלו שנמצאים בוושט, בגרון ובפה.

מצב מתמשך של הפרעת בליעה עלול להביא לצורך בהזנה חיצונית או מקרים של דלקת ריאות ואף תת משקל. כל אלו יכולים להימנע עם טיפול מתאים שבו משלבים בין לימוד של שיטות ייחודיות שעוזרות עם שיפור מיומנות הבליעה על אף הקשיים הנוירולוגיים, ויתר על כן גם משלבים טיפול לעידוד של חידוש התאים ושיפור המצב הנוירולוגי של המטופל.

מהם הסימנים של קושי בבליעה?

לפעמים אנשים בכלל לא מודעים לכך שהפרעה נוירולוגית מובילה אותם להתמודד עם קושי בבליעה. דיספאגיה יכולה להתבטא בשלל דרכים, ובין הסימנים שיכולים להעיד עליה הם כאב בבליעה, אי יכולת לבלוע, טעם מריר בפה, צרבת, קול צרוד, החזרת מזון אל הפה, מזון שלא מתעכל עם שיעול ואף תחושה שבה המזון תקוע בגרון.

אם אתם לא בטוחים בכלל מה מקור הקושי בבליעה ממנו אתם סובלים, ומהו הטיפול הנכון במצב שלכם, תוכלו לפנות למטפל מקצועי שיבדוק אתכם ויוכל להמליץ על טיפול הולם שיביא לשיפור ניכר במצב עמו אתם נאלצים להתמודד כעת.

החזירו לעצמכם את השליטה בבליעה

חווים תסכול מתמשך ומרגישים שאתם לא מצליחים לשמור על שגרה שבה אתם בולעים ללא קושי? זה הזמן להתחיל לברר לגבי טיפול כמו נוירו שיקום שבו תעבדו על המצב הנוירולוגי שלכם ותחוו שיפור ניכר בקשיים עמם אתם נאלצים להתמודד. בעזרת הטיפול הנכון אנו בטוחים שתוכלו לחוות שיפור ניכר באיכות החיים שלכם בתוך זמן קצר ולחזור לשגרה שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החלקות שיער – מה צריך לדעת בנושא
קיימים כמה סוגים של החלקות שיער. ההחלקה הפופולרית ביותר היא החלקה אורגנית וזאת לאור העובדה שהיא...
קרא עוד »
נוב 11, 2021
ספירולינה: מזון על לרבים, אבל לא לכולם
ספירולינה, אצה כחולה-ירוקה, צברה פופולריות עצומה כמזון-על. ידוע בפרופיל התזונתי הצפוף שלו וביתרונות...
קרא עוד »
ינו 21, 2024
כל מה שצריך לדעת על טיפול CBT – המדריך המלא למטופל המיועד
בין הטיפולים השונים שאנחנו יכולים לקבל בשביל להתמודד עם קשים, פחדים או טראומות, נמצא גם טיפול CBT. כאן...
קרא עוד »
דצמ 21, 2019