קורונה ודתיים

נגיף הקורונה הגיע לארץ וחולל בה שמות. למרות כל הניסיונות והבידודים הנגיף הצליח להתפשט וגם לגבות קרבנות כבדים למדי. אחד הנושאים המרתקים שהנגיף עורר בהיותו כאן הוא ההתייחסות של הדתיים לנגיף והתפשטות הנגיף בקרב הציבור הדתי.

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

האמונה בבורא עולם ונגיף הקורונה

לפני הכול חשוב להדגיש כי כל יהודי מאמין יודע וזוכר כי כל מה שמתרחש בעולם הוא מאת ה'. דהיינו, הנגיף לא הגיע לכאן במקרה, וכל מי שחלה, סבל או נפטר כתוצאה מהנגיף נבחר באופן שמימי ואין כאן יד מקרה כלל. כאשר אנחנו מבינים את המשמעות של הסבל וזוכרים כי אין כאן טעויות – הסבל קל יותר וניתן להתמודד עם הנתונים השונים באופן נסבל ופשוט יותר. כמו כן האמונה הזו מאפשרת לנו להתגבר על החרדה מפני הנגיף, ולזכור כי מי שמאמין בבורא עולם לא מפחד מאף גורם שעלול להזיק. כי אין מי שיכול להזיק לי אם אין רצון הבורא כך.
אז מה זה אמונה בעצם? באתר 'אקשיבה' תוכלו לקרוא בצורה רחבה יותר.

מדוע היכה הנגיף בדתיים?

אם כן יקפצו רבים וישאלו מדוע הנגיף היכה בצורה כה עוצמתית דווקא בציבור החרדי? מדובר כל כך הרבה חולים היו דווקא מערים חרדיות ודווקא שם נאלצו להטיל סגר? יש לכך תשובות שונות שכולן מסבירות את העובדה שאורח החיים היהודי – חרדי – דתי הינו אורח חיים שמטבע הדברים חושף את האדם לחיי קהילה וחברה, מה שמגדיל כמובן באופן טבעי את הסיכויים לחלות. כמו כן עלינו להאמין כי רצון הבורא מתממש בעולם, ואם חפץ הוא בכך שדתיים יחלו, הוא יעשה זאת גם ללא הסבר טבעי ומניח את הדעת.
וודאי יצא לך לחשוב פעם על זה שאתה לא רוצה יותר לחיות והרגשת קצת חסר אונים מסיבה כלשהי,
אך אדם אשר אמונתו חזקה – יבין שהכל מה' והכל לטובה!

לנצל את המומנטום ולהתקרב אל ה'

כולם צריכים לדעת, ולא רק דתיים, שכל ניסיון וקושי נועד לרומם אותנו ולקרב אותנו אל בורא העולם. הבה ונזכור זאת!

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment