עו"ד לתביעות סיעוד – לשם מה אנחנו צריכים אותו

עו"ד לתביעות סיעוד

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

על פניו, לא אמורה להיות סיבה שבגינה נצטרך לשכור את שירותיו של עו"ד לצורך תביעות ביטוח כאלה ואחרות ובפרט תביעות סיעוד. הרי, מעצם המצב ועל פי הסכמי הביטוח השונים, אנחנו אמורים לפנות אל חברת הביטוח ולקבל את מה שמגיע לנו, כמו כן, מעצם זה שאנחנו משלמים ביטוח לאומי מדי חודש, אז אין שום סיבה שאנחנו לא נקבל את מה שמובטח לנו על פי החוק.

אך כידוע וכפי שמסבירים בוים ותומא עורכי דין, החוק והחוזה הם דבר אחד, המציאות היא מעט יותר מורכבת ולעיתים גם בצדק. אם חס וחלילה עלינו להגיש תביעת סיעוד (לרוב נעשה זאת בשם קרובי משפחה שנמצאים במצב כזה), רצוי מאוד שיהיה לצידנו עו"ד שמתמחה בכך. הסיבה היא פשוטה, הצד השני יביא איתו עורכי דין ואנשי מקצוע שיעשו הכל, בשביל למנוע או להקטין את התשלום שמגיע לנו.

צריך להבין, חברת ביטוח היא עסק ששואף לרווחים ולכן היא תרצה לצמצם כמה שניתן, אפילו עד אפס, את גובה התשלומים שלה כלפינו. המוסד לביטוח לאומי, לא ירצה לשלם לכל אחד תשלום על מקרה כזה או אחר, אלא אם יש הוכחות נחרצות וסיבות טובות לשלם. על כן, אנחנו צריכים להיעזר בעורך דין שיוכל לעזור לנו.

כיצד הוא יכול לעזור לנו

בעקרון, עו"ד לתביעות סיעוד אמור לייצג את האינטרס של האדם בשמו אנחנו מגישים את התביעה, אל מול חברת הביטוח או ביטוח לאומי, כך שהוא יוכיח שמי שמטעמנו נמצא במצב סיעודי ומגיע לו על פי חוק, על פי הזכויות, לפי הפוליסה, לקבל קצבה חודשית או פיצוי חד פעמי, בהתאם לשכר או בהתאם לגובה הפרמיות שהוא שילם. כך אנחנו הוא יכו לקבל את מה שמגיע לו.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment