דורבן בכף הרגל – מה הפתרון לזה?

אחת הבעיות הנפוצות בקרב ספורטאים ובפרט בקרב רצים לריצות קצרות וארוכות, הן בעיות בכף הרגל שמונעות מהם להתאמן ולהתחרות כפי שהם רגילים. במקרים מסוימים מדובר על בעיה שיכולה להשבית אותם למשך תקופה ארוכה או לאלץ אותם להוריד עומסים ולהתאמן בצורה הרבה יותר מוגבלת. 

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

דוגמא טובה לכך זה דורבן בכף הרגל, מצב בו יש בליטה של עצם ועל מנת להימנע מסיטואציה זו, יש לבצע תרגילים שונים ובמקרים מסוימים, אפילו יש צורך להחליף זוג נעליים. יש מצבים בהם הדורבן נוצר כתוצאה משימוש בנעל ישנה שאיננה מתאימה עוד לשימוש. 

צריך לציין, דורבן בכף הרגל היא תופעה מוכרת, לא רק בקרב ספורטאים, למעשה גם בקרב אנשים שעוסקים בפעילות גופנית מאומצת במשך זמן רב ויוצרים עומס על כף הרגל, כולל חיילים ביחידות קרביות וכן בעלי מקצוע בתחומים שונים. 

חשוב גם לציין, דורבן זה מקרה חמור אם מטפלים בו בהקדם. אם פונים אל איש מקצוע מתאים בהחלט אפשר להתמודד עם המצב בצורה נכונה. 

איך מתמודדים עם סיטואציה כמו דורבן

באופן טבעי, השלב הראשון הוא אבחון של מקורות הבעיה, ממה בדיוק היא נובעת, איך בדיוק היא משפיעה על כף הרגל, עד כמה התנועה מוגבלת כתוצאה מהדורבן ועד כמה זה בולט. בהמשך, אפשר לדעת בהתאם לכך, כיצד ניתן לטפל בבעיה בצורה נכונה, אופטימאלית. 

בדרך כלל יהיה צורך בצילום וכן בבדיקות פיזיולוגיות שונות, ובהתאם יהיה ניתן להחליט מהי צורת טיפול בדורבן הנכונה למטופל. ייתכן מאוד שהטיפול יתבצע בו במקום וייתכן מאוד שהטיפול יימשך לאורך זמן, באמצעות תרגילי שיקום שונים. 

לפני סיום נדגיש, מי שהתמודד עם דורבן, יוכל לחזור לפעילות גופית, אך עליו לקחת בחשבון, בהחלט ייתכן שהוא יתמודד דורבן גם בעתיד.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment