משקפי שמש מולטיפוקל

אם אתם כבר מרכיבים משקפי מולטיפוקל, אתם בטח מודעים ליתרונות הרבים של העדשות האלה. בעזרת עדשות מולטיפוקל אפשר לראות למספר טווחים בלי להחליף זוגות משקפיים. משקפי מולטיפוקל מתאימים למי שכבר מלאו לו 40 שנים ומתחיל לראות מטושטש לקרוב – בעיקר כשקוראים ספר או משתמשים בטלפון הנייד. העדשות בנויות כך שחלקן התחתון מיועד לקריאה מקרוב וחלקן העליון מיועד לראייה למרחק. אם יש לכם מספר למרחק, כלומר אתם מרכיבים משקפיים כדי לראות טוב למרחק, ניתן יהיה ליצור את עדשות המולטיפוקל כך שיתאימו למרשם שלכם.

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

עדשות מולטיפוקל נוחות במיוחד אם אתם אוהבים לקרוא ספר או עיתון כשהטלוויזיה דולקת ברקע ומעוניינים לראות טוב גם את האותיות הקטנות בעיתון וגם את המרואיינים על הצג. ישנם גם סוגים של עדשות משרדיות שמתאימות למי שעובדים במהלך היום מול מחשב וזקוקים לתוספת אופטית לקריאה.

אבל מה עושים כשיוצאים מהבית או מהמשרד ועדיין רוצים ליהנות מחוויית הראייה שעדשות מולטיפוקל מעניקות?

לא רבים יודעים אבל אפשר להזמין משקפי שמש עם עדשות מולטיפוקל! דורון ברויטמן, אופטומטריסט ובעלים של החנות "אופטיקה דורון" מסביר: "כמו שאפשר להפוך משקפי שמש לאופטיות, ולהחליף את העדשות שלהן בעדשות אופטיות כהות שמסננות קרינת UV, כך ניתן לעשות גם עם עדשות מולטיפוקל".

היתרונות של משקפי שמש מולטיפוקל

  • רק אתם תדעו שהמשקפיים הם מולטיפוקליים – העדשות נראות רגילות לחלוטין למתבונן מהצד.
  • הגנה מלאה מפני קרינת UV הנפלטת מהשמש ומזיקה לעין.
  • נוחים מאוד לנהיגה במהלך היום – ניתן לראות את הדרך, את לוח המחוונים ואת אפליקציית הניווט בקלות.

מולטיפוקל מתכהה בשמש

אפשרות נוספת היא להזמין עדשות מולטיפוקל שמתכהות בשמש. העדשות האלה נקראות לעיתים "עדשות פוטוכרומטיות". העדשות מורכבות מחומר גלם מיוחד שהחשיפה לקרינת השמש משנה את הרכב המולקולות שלו וגורם לעדשות השקופות להפוך לכהות. החיסרון של עדשות כאלה הוא שהן לא מתכהות באותה מידה כמו עדשות שמש רגילות. לכן, למי שנמצא בחוץ במשך שעות רבות במהלך היום (הדבר נכון גם לנהגים) מומלץ לבחור דווקא במשקפי שמש מולטיפוקל ולא בעדשות המתכהות, כדי ליהנות מחסימה מקסימאלית של אור השמש ומנוחות מיטבית.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment