טיפול בחרדה חברתית

טיפול בחרדה חברתית

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

מטבעם, בני האדם הינם יצורים חברתיים הזקוקים לתחושת שייכות המעצימה ומעניקה לנו ביטחון. דמיינו אדם ללא חברים או אדם עם פחד עז מלייצר סביבה חברית תומכת ומכילה. חרדה חברתית היא סוג של פחד מתמשך מפני דחייה וביקורת עצמית גבוהה.

בהחלט יש מגוון שיטות טיפול בחרדה חברתית המסייעות לנו להתמודד עם הפחד ולפתח חוסן רגשי. מי שסובל מחרדה זו, בעצם נמנע כל הזמן מאנשים אחרים ומשותק על ידי כל מיני תסמינים המאפיינים חרדה. בשונה מביישנות, כאן מדובר בהכרה של ממש על ידי גורמים רפואיים וזה משהו שהוא עמוק מבחינה רגשית. בעוד שמישהו ביישן מרגיש סוג של חוסר נוחות קלה, אדם עם חרדה חברתית מחזיק בפחדים קשים להתמודדות ונדרש לטיפול.

תסמינים חרדה חברתית:

  1. שיחה בנוכחות קהל.
  2. אכילה בנוכחות אחרים.
  3. יציאה לשירותים בנוכחות אחרים.
  4. פחד מבוז או לעג מאחרים.
  5. יציאה למקומות הומי אנשים.
  6. הגעה למקום חדש עם אנשים שלא מכירים.
  7. התבודדות במטרה להימנע מתחושת הפחד.

טיפול בחרדה חברתית באמצעות פרחי באך

פרחי באך הם בעצם תמציות טבעיות העשויות מפרחים. בעזרת תמצית המורכבת בהתאמה אישית למטופל ניתן להקל באופן ניכר על הקושי להימצא בסביבת אנשים ולשפר את איכות החיים. למעשה, בתחילת הדרך מאבחנים את העולם הרגשי והנפשי של המטופל, לא משנה מה גילו, ומתאימים עבור תכנית טיפול ייעודית.

התמציות עוזרות לטפל בפחד ולשפר את היכולת להתמודד עם כל מיני מצבים חברתיים. כמובן, שחשוב לטפל בבעיה מהשורש ולהבין מאיפה הפחד הזה מגיע. מדובר בשיטת טיפול יעילה ומוצלחת, מאה אחוז טבעית ללא כל תופעות לוואי אשר מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment