למה חשוב ללכת לעשות בדיקת זרע?

בדיקת זרע היא חלק חשוב בתהליך הפוריות. זוהי דרך פשוטה וקלה לגלות אם אתה יכול או לא יכול להביא ילד לעולם. בדיקות זרע יכולות לעזור לך לגלות אם אתה עקר, פורה, או שיש לך בעיות בריאותיות אחרות שעלולות להשפיע על תכנון הרחבת המשפחה. איכות הזרע היא גורם שעשוי להשפיע על הסיכוי של זוג להרות. זה נובע מהעובדה שאיכות הזרע יכולה להיות מושפעת מגורמים כמו עישון, שתייה, השמנת יתר ועוד. איכות זרע ירודה היא הגורם העיקרי לאי פוריות. הסיבה לכך היא שזה יכול להוביל לספירת זרע נמוכה, תנועתיות נמוכה ומורפולוגיה לא תקינה.

מהן הסיבות לחשיבות בדיקות זרע?

אם את מנסה להרות, חשוב שבן זוגך יעבור בדיקת זרע לפני שמתחילים בתהליך של טיפולי פוריות. בדיקת זרע יכולה לעזור לכם לזהות את כל הבעיות הפוטנציאליות שעלולות להתעורר במהלך תהליך ההיריון, ובפרט לבדוק האם קיימת בעיה רפואית במערכת הרבייה של הגבר. בדיקת זרע יכולה גם לסייע בזיהוי הפרעות גנטיות פוטנציאליות אצל ילדך העתידי, שעלולות לעבור דרך הגנים שלך. 

בדיקת זרע נעשית בדרך כלל במעבדות זרע מקצועיות כדי לקבוע את הגורם הגברי לאי פוריות. ישנם שימושים נוספים לבדיקות זרע, כגון קביעת אבהות של ילדים או הערכת מצב אברי הרבייה של גבר.

אילו שירותים אפשר למצוא במעבדות זרע?

מעבדת בדיקת זרע היא מעבדה המבצעת בדיקות לזרע על מנת לקבוע את איכות הזרע, כמות הזרע ובעיות פריון. המעבדה מורכבת בדרך כלל מחדר שיש בו ציוד מגוון ומיקרוסקופ ממוחשב. מרפאות זרע קשורות לעיתים קרובות לטיפולי פוריות, אך הן מספקות גם שירותים אחרים כגון ייעוץ גנטי ושירותי בנקאות זרע. בנקאות זרע היא תהליך המאפשר לגברים לשמר את הזרע שלהם למקרה שהם יזדקקו לו מאוחר יותר. זה הכרחי מכיוון שאיכות הזרע יורדת עם הגיל. למידע נוסף גבריאל פוריות לגבר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אוכל לכלבים שטוב לבעיות בדרכי השתן
נאלצים להתמודד עם מצב שבו הכלב שלכם סובל מבעיות בדרכי השתן, ופשוט אין לכם מושג מה אתם יכולים לעשות...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
בחירת ההתאמה הנכונה לכלה נוחה
בעולם הכלות, נוחות של נעלי פלטפורמה היא לא רק מותרות; זה הכרח. הקונספט של 'כלה נוחה' חורג מהקלות הפיזית...
קרא עוד »
מרץ 13, 2024
תשושי נפש צעירים: כיצד מאבחנים ומהן דרכי הטיפול?
מי שמכיר את המושג "תשושי נפש" בוודאי מדמיין שורה של קשישים שהיכולות הקוגניטיביות שלהן נפגעו. ואכן,...
קרא עוד »
אוג 16, 2019