טימפנומטריה – מתי מפנים לבדיקה?

בדיקת טימפנומטריה תהיה מועילה עבור אנשים שאובחנו עם ליקוי שמיעה ורוצים לדעת אם הבעיה נובעת מתפקוד לא תקין של עור התוף או לחילופין שמא מדובר על עוצמת השמע עצמה. כמו כן, הבדיקה תהיה רלוונטית לתינוקות שאינם מסוגלים לשתף פעולה עם בדיקת שמיעה רגילה, כאשר טימפנומטריה תוכל לאפשר לדעת בצורה מדויקת את המצב ממנו סובלים.

 

איתור מדויק של בעיית השמיעה

היתרון הגדול של בדיקת טימפנומטריה זו העובדה כי היא מסוגלת לספק נתונים מדויקים ולאפשר להבין בדיוק מה מקור בעיית השמיעה ושמע מדובר על עור התוף או שהבעיה היא בעוצמת השמע. כך אפשר לאחר מכן להתאים מענה טיפולי רלוונטי אשר יסייע לאדם להתמודד עם בעיית השמיעה שלו ובצורה האפקטיבית ביותר שישנה.

 

חוסר יכולת לשתף פעולה עם בדיקת שמיעה רגילה

במקרים בהם אין אפשרות לשתף פעולה עם בדיקת שמיעה לתינוקות, כדוגמת תינוקות שצריכים לבדוק את שמיעתם, יהיה חיוני להפנות אותם אל טימפנומטריה וזאת על מנת שיהיה ניתן להבין בצורה מצוינת מה הבעיה ממנה הם סובלים והמקור שלה.

 

כיצד מבוצעת הבדיקה הזו?

באמצעות חשיפה של עור התוף ללחצי אוויר משתנים לצד מדידה ורישום של התנודות ניתן לבצע את הבדיקה ולאתר את יכולת השמיעה והמקור לבעיה אצל האדם שנשלח לבדיקה. בכל אופן, בדיקה כזו תהיה רלוונטית אך ורק עבור אנשים שהופנו על ידי הרופא שלהם ובמקרים מסוימים היא תהיה בעלת תועלת עצומה בכל הנוגע לאיתור של מקור ליקוי השמיעה ממנו סובל האדם.

 

לאור זאת יהיה כדאי לוודא כי במידת הצורך אינכם מעכבים את הפנייה לבדיקה הזו וזאת מכיוון שהיא תהיה בעלת השפעה משמעותית על האפיק שייבחר לטיפול בליקוי השמיעה שלכם.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment