פגיעה נפשית בצבא – אתם לא לבד

פגישות נפוצות בצבא שכיחות מאוד. אנשים רבים העוברים אירועים טראומתיים ו/או מסכני חיים בצבא יוצאים מהצבא ומגלים שהם סובלים מפלאשבקים, התנהגות אגרסיבית, הסתגרות, חרדות, סיוטים ואינספור תסמינים אפשריים אחרים הפוגעים באורך החיים שלהם במגוון מישורים: משפחה, חברים, זוגיות, תעסוקה ועוד. על כן אלה פונים בבקשה לתביעת משרד הביטחון להכיר בפגישה הנפשית שלהם כנכות לכל דבר ועניין.

אתם לא לבד

אנשים רבים סובלים מפגיעות נפשיות בצבא: חיילים סדירים, מפקדים, קצינים, אנשי קבע ועד לאנשים בתפקידים בכירים אפילו יותר. לא משנה כמה אתם חזקים במהלך השירות ייתכן מאוד והפגיעה הנפשית תתגלה לאחר השירות הצבאי או לאחר מבצע שטח מסוים, קרב שהייתם בחזית שלו או טראומה שנגרמה כתוצאה מאיבוד אדם קרוב בקרב ועוד. פגיעה נפשית בצבא הינה שכיחה מאוד ויש עשרות אלפי אנשים שאפילו לא מוכרים על ידי רשות מסוימת כיוון שאינם פונים לטובת קבלת הפיצויים שלהם והכרה בהם כנכי צה"ל.

ההליך מול משרד הביטחון

ההליך מול משרד הביטחון הוא הליך מייגע, ארוך ולא פשוט. חשוב להתלוות לעורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בתביעות מול משרד הביטחון שיוכל להדריך אתכם, לייצג אתכם ולדאוג לכם בתהליך. ישנם מקרים מסוימים שאנשים הזניחו את הטיפול הנפשי והמצב רק הלך והחמיר ופגע בחייהם. בנוסף גם אנשים שפנו באופן עצמאי ללא עורך דין המייצג אתכם או המתמחה בתביעות מול משרד הביטחון והצבא לא הכיר בפגיעה הנפשית שלו כנכות מה שגרם להתדרדרות נוספת במצבו.

חשוב לדעת

פגישה נפשית ובעקבותיה פוסט טראומה מהצבא יכולה להיגרם כתוצאה מאירועים טראומתיים שונים ומגוונים, חלקם מסכני חיים ואחרים עשויים להוות טראומה כתוצאה ממקרה שעברו במהלך השירות הצבאי. כך או אחרת התביעה מול משרד הביטחון תהיה ארוכה ומתישה ויהיה עליכם להיות מוכנים לכך.

הקפאת ביציות

תופעות בגיל המעבר

גיל המעבר הוא הזמן המסמן את סיום המחזור החודשי שלכן. גיל זה מאובחן לאחר שעברתן 12 חודשים ללא מחזור. גיל המעבר יכול לקרות בשנות ה-

קרא עוד »