תאונת דרכים – אל תעברו את זה לבד

אף אחד אינו מאחל לעצמו להיות מעורב חס וחלילה בתאונת דרכים. הדבר חורט טראומה בנפש והיא ממשיכה ללוות את האדם למשך כל חייו. אך אם חלילה קרה ומצאתם את עצמכם מעורבים בתאונה, הן כפוגעים והן כנפגעים חשוב שתדעו מה עליכם לעשות ולא להישאר עם זה לבד

תאונת דרכים זוהי סיטואציה שאף אחד אינו מאחל לעצמו להיקלע אליה. מדובר במקרה שעשוי להותיר צלקות קשות ומדממות בנפש למשך כל החיים. אך אם קרה המקרה ונמצאתם בסיטואציה הקשה של תאונת דרכים, חשוב שתדעו איך עליכם להתנהג על מנת שתוכלו למצות את כל הזכויות המגיעות לכם על פי חוק כפי שמצוין באתר www.odzchut.co.il עוד זכות.

יש פצועים?

חיי אדם הם כמובן לפני הכול. לפני שאנחנו מתחילים לבדוק מי אשם ומה הנזק שנגרם למכונית שלנו, אנחנו חייבים בראש ובראשונה לבדוק אם יש פצועים בשטח. ולבדוק אם אנחנו חשים בטוב. רק לאחר שבדקנו את הנושא ודאגנו כי כל מי שנפגע יקבל את הטיפול הראוי, אנחנו יכולים להתקדם הלאה.

רושמים

כעת צריך להתחיל לרשום. מה רושמים? הכול. את התאריך ואת היום וגם את השעה המדויקת בה אירעה התאונה.

רושמים מי היה מעורב בתאונה. אילו כלי רכב ומאילו דגמים. רושמים מי הם חברות הביטוח של כל אחד מכלי הרכב הפוגעים או הנפגעים. לוקחים מכל נהג את כל הפרטים המלאים הרלוונטיים (וגם אלו שלא) על מנת שלא נפספס דבר.

מבקשים מעוברי אורח שהיו במקום בעת התאונה את הפרטים המלאים שלהם על מנת שניתן יהיה ליצור עמם קשר בהמשך אם יהיה צורך בעדויות של עוברים ושבים.

מסמכים רפואיים

אם פניתם לצורך קבלת טיפול רפואי, שמרו את כל המסמכים. הן של מגן דוד אדום במקרה ופוניתם מהזירה והן את הסיכומים שקיבלתם מבית החולים או מחדר מיון. גם אם פניתם לקופת החולים בשעות שאחרי התאונה, אל תשכחו את המסמכים בהם מוזכר האירוע אשר גרם לכם לפנות אל המרפאה.

פונים אל עורך דין

עם כל המידע הזה אתם פונים אל עורך דין על מנת שהוא יבדוק וימצה עבורכם את כל הזכויות המגיעות לכם.

עברתם תאונה? אל תישארו עם זה לבד. יש לכם זכויות ויש מי שיבדוק אותם עבורכם.

באתר https://innews.co.il מגוון טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הלא נעימה במינימום קושי.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment