חיים שקטים ורגועים באמצעות טיפול בחרדות וסטרס

טיפול בחרדות וסטרס

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

ניתן היום למצוא לא מעט אנשים שסובלים ממצב של חרדות וסטרס תמידיים בחיים שלהם. אורח החיים המודרני גורם לא פעם לתחושות של לחץ ועומס יתר, היות ויש צורך להתמודד עם כמות גדולה של משימות ומטלות בזמן קצר. אנשים רבים מתקשים להתמודד היטב עם המצב, דבר שגורם להם לתחושה תמידית של לחץ, סטרס וחרדה. מצב מסוג זה יכול לגרום ללא מעט סבל, היות ואותו האדם לא מצריך להרפות ולשחרר את התחושות האלו לאורך היום שלו. כתוצאה מכך, טיפול בחרדות וסטרס נחשב לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר, אשר יכול להוביל ללא מעט שקט נפשי ושיפור ניכר ברמת החיים. חשוב להדגיש כי כל אדם עלול למצוא את עצמו במצב של סטרס ועומס יתר, כולל בני נוער שנאלצים ללמוד לבגרויות, אימהות טריות שמתקשות להסתדר עם סדר היום החדש שלהן ואנשי קריירה שנאלצים כל הזמן להתעסק בעבודה.

טיפול בחרדות וסטרס – למי זה מתאים וכיצד זה מתנהל?

כאמור, טיפול דינמי ממוקד מסוג זה יכול להתאים לכל אדם שסובל מרמה מסוימת של חרדה או חווה תחושות קשות של סטרס ועומס יתר. סקרים שנעשו בנושא מצאו כי 17% מהאוכלוסייה הכללית בארץ, סובלים מרמה מסוימת של חרדה או דיכאון. כמובן שהסיבות למתח ולחרדה משתנים מאדם אחד למשנהו, בהתאם לאורח החיים שלו ולמקום שבו הוא נמצא. הסימנים למצבים אלו יכולים להתבטא בצורות שונות, החל ממצב רוח ירוד ותחשוה פנימית של מתח ודריכות, מחשבות טורדניות, התקפי חרדה, בעיות שינה וכאבי בטן וכדומה. היום ניתן למצוא גישות וטיפולים שונים, שמטרתם לסייע לאנשים להתמודד עם החרדה שלהם. אחד הטיפולים המומלצים ביותר במקרה זה, הינו טיפול ה- CBT. טיפול זה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, שמטרתו ללמד אותנו להתמודד עם המתח והסטרס שקיימים החיי היומיום שלנו.

לסיכום, טיפול בחרדות וסטרס אצל פסיכולוג דתי יכול להוות את הפתרון המושלם לכל מי שמרגיש מתוח ולחוץ לכל אורך היום שלו. המטרה היא ללמוד כיצד להרפות את הגוף ובאותו הזמן ללמוד כיצד להתמודד מנטלית עם כל הנושאים שמדאיגים ומטרידים אותנו. בצורה כזאת, ניתן לסגל לעצמנו דפוסי חשיבה חדשים ומועילים יותר.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment