כל המידע על מניעת אבנים בכליות

אבנים בכליות היא אחת התופעות המאוד לא נעימות שרבים באוכלוסייה סובלים ממנה. 

העניין הוא שלא תמיד אנחנו יודעים את זה ולעיתים קרובות שי אבנים בכליות שהאדם ה'חולה' כלל אינו מודע לקיומם של האבנים. הוא בכלל לא נחשב חולה מבחינתו. זאת בגלל שהאבן לא מטרידה אותו והיא לא מכאיבה לו. האבן עשויה לצאת ממקומה בכליות ולהתחיל לטייל במערכת השתן. אם זה במעבר השתן ואם זה בשופכנים. בשלב כזה כבר אי אפשר להתעלם מהאבנים. הכאבים האיומים מריצים את האדם הסובל אל בית החולים על מנת לבדוק מה זה ועל מה זה. מכאן הדרך לאבחון הוא כבר מהיר מאוד וכך גם הפתרון הוא די מהיר. להמשך קריאה בנושא מניעת אבנים בכליות

אבנים בכליות – מה הגודל של האבנים?

כשאנחנו אומרים אבנים בכליות אנחנו לא מדברים על סלעים ואפילו לא על אבני חצץ. האבן יכולה להיות קטנטונת ממש, בגודל של גרגר חול. היא יכולה להיות גדולה יותר, עד לגודל של כדור גולף. בכל מקרה, רמת הכאב לא תלויה בגודלה של האבן אלא רק במיקום של האבן.

גם מבחינת ההרכב של האבנים ישנם סוגים שונים של סידן שהם המרכיב העיקרי של האבנים. השאלה היא האם יש מה לעשות על מנת למנוע את התופעה של היווצרות אבנים בכליות.

איך אפשר למנוע היווצרות של אבנים בכליות?

יש בהחלט מה לעשות עם אבנים בכליות. בעיקר מדובר בהרגלי שתייה. חשוב לשתות הרבה מים. אלו מונעים את הצטברות המשקע בתוך השתן.

מלבד זאת אפשר להשפיע על הצטברות האבנים על ידי שינוי התזונה, הפחתה בצריכה של סידן בכמות גבוהה מידי, הפחתה בצריכת נתרן וכך גם הפחתה במלחים.

כל אלו עשויים בהחלט למנוע את היווצרותן של האבנים. למידע נוסף ד"ר ניר קליימן

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment