הסבר על אוטיזם

למידע נוסף אודות טלי אגנור

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

אנחנו שומעים הרבה מאוד על אוטיזם בשנים האחרונות, בין אם זה דרך כתבות בתקשורת הכתובה, האלקטרונית והדיגיטלית, בין אם זה דרך מאמרים ועדויות של הורים וכן של אנשים שמתמודדים עם אוטיזם, וכן דרך סרטים ותוכניות טלוויזיה אשר החלו להיפתח במהלך השנים ולהציג יותר ויותר דמויות אשר מתמודדות עם אוטיזם ברמות שונות.

אך עבור מרבית האנשים, עדיין מדובר בעניין שהוא לא מובן לגמרי, מדובר בתופעה שהרבה אנשים נרתעים ממנה והרבה פעמים מתקשים להבין מה זה אומר בעצם. הן כלפי הילד או הילדה שמתמודדים עם אוטיזם וכן ההורים שצריכים לטפל בהם.

אוטיזם זה למעשה מצב של ניתוק ברמות שונות. זה יכול להיות מצב של אוטיזם קשה, אז מי שיש לו את זה, פשוט לא יוצר שום קשר עם הסביבה בשום צורה, יתרה מזו, הוא הרבה פעמים מגלה סימני חרדות, עצבנות וסימנים אחרים כאשר הוא נמצא בחברה ועוד בחברת אנשים שהוא לא מכיר.

לא סתם אומרים שיש ספקטרום, קרי מנעד, שכן לא כל מי שיש לו אוטיזם נמצא במצב כזה, יש מקרים הרבה יותר קלים, עד לרמה כזו שאדם מן השורה שלא מבין בתחום, יתקשה להבחין בכך. מדובר על מצבים בהם יש קשיים חברתיים, קוגניטיביים שונים, מצב של קיבעונות בו הכל חייב להתבצע על פי סדר מסוים והוא אם משתנה אז זה עלול להוביל לעימות ועוד. מדובר על דברים שיכולים להיות יומיומיים וכן הם יכולים לקרות פעם בשבוע. הכל תלוי ברמת הטיפול שמקבל המטופל, בסביבה בה הוא חי ועד כמה הם רגישים למצב הזה.

חשוב להדגיש, הטיפול באוטיזם באדם שמתמודד עם אוטיזם, הוא ללא הגבלה. מדובר בטיפול שנמשך כל החיים, הוא דורש עבודה עם שלל מטפלים ואנשי מקצוע, בין אם זה בצד של התקשורת, ובין אם זה בצד הפיזי ובצדדים רגשיים ואחרים. אם מאבחנים נכון ובזמן, הרי שאפשר להגיע לתוצאות איכותיות מאוד. כיום ישנם לא מעט אנשים שיש לה אוטיזם שלומדים באוניברסיטה, עשו צבא וכן מנהלים חיים עצמאיים ברמה מסוימת.

קראו על: השפעת מגנזיום על אוטיזם

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment