מהו חיסון מרובע דחף?

חיסון מרובע דחף

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

מדובר בחיסון אשר כולל חיסון מפני ארבע מחלות שהן נפוצות מאוד בקרב חתולים וחיות מחמד.

חיסון כלבים בחיסון מרובע דחף

אם יש לכם גור כלבים תוכלו לחסן אותו כאשר הוא מגיע לגיל שישה שבועות. נהוג לחסן גורי כלבים בגיל זה ברצף של ארבעה חיסונים שמכיל חיסון כנגד כלבת ועוד חיסוני משושה. שלושת חיסוני המשושה הם חיסונים שניתנים למניעת מספר מחלות כגון צהבת נגיפית, פרוו, חיידק הלפטוספירה ועוד. במידה וגור כלבים אינו מקבל את סדרת החיסונים הרי שהוא בסיכויים גבוהים יחסית עלול להידבק באחד מהנגיפים וסיכויי ההישרדות הם לא מאוד גבוהים.

חיסון חתולים בחיסון מרובע

גורי חתולים ניתן החל משמונה שבועות להיוולדם כאשר גור חתול מקבל לרוב שני חיסונים מסוג מרובע. החיסון המרובע הוא חיסון שניתן מפני כמה מחלות שהן נפוצות בקרב אוכלוסיית החתולים כמו טפיל הכלמידיה. אין חובה בישראל במרבית היישובים לחסן חתולים מפני כלבת אולם במידה ויש לכם חתול שהוא לא חתו בית הרי שכן כדאי לחסנו כנגד כלבת.

על מנת לחסן את החתול או הכלב שלכם בחיסון מרובע דחף עליכם לבחור ווטרינר מקצועי ומיומן שיבצע את החיסונים.

אם לא תחסנו את הכלב או את החתול שלכם אתם חשופים להידבקות שלהם בכמה מחלות שהן לא פשוטות להתמודדות. במידה ויש לכם שאלות או חששות על מנת להחליט על מתן החיסונים מומלץ להגיע אל המרפאה הווטרינרית על מנת לקבל את כל המידע.

למרבה הצער בישראל אנו עדים למקרים בהם בעלי הכלב או החתול החליטו שלא לתת את החיסון, ובשל כך ישנם מקרים מצערים מאוד של תמותה שניתן היה למנוע אותה בפשטות תוך שמירה על הבטיחות והבריאות של כולם.

המידע באדיבות אתר קופט

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment