עיניים צורבות, כך תטפלו בהן

עיניים צורבות היא מחלה נפוצה הפוגעת באנשים רבים. לעתים קרובות, זה נגרם על ידי גירוי ודלקת של פני השטח של העין. עיניים צורבות יכולות להיגרם מאלרגיות ומזהמים באוויר, עבודה עם מחשב שעות ארוכות וגורמים נוספים. התסמינים של שריפת עיניים כוללים: אדמומיות, נפיחות, גירוד או השקיה בעין, רגישות לאור וכאב.

ישנם טיפולים רבים לשריפת עיניים שיכולים לעזור להקל על התסמינים הללו. חלק מהטיפולים כוללים: טיפות עיניים/תמיסות לדלקת או לשיכוך כאב; מרכיבים משקפי שמש כדי לחסום מעט אור; שינה עם ראש מורם מצד לצד כדי לעזור לנקז עודפי נוזלים מהסינוסים; הימנעות בעדשות מגע בזמן שיש לך זיהום בעין; נטילת תרופות אנטי דלקתיות כגון איבופרופן או נפרוקסן נתרן (Aleve) אם יש לך אלרגיות או בעיות הקשורות לזיהום.

איך לטפל בעיניים צורבות?

עיניים אדומות צורבות יכולות להיגרם ממגוון גורמים. חשוב להכיר את הסיבות לצריבה בעיניים כדי שתוכל לטפל בהן בהתאם. עיניים צורבות הן אחד התסמינים הנפוצים ביותר שאנשים חווים. הסיבה השכיחה ביותר היא חשיפה לאור חזק, ואחריה אוויר יבש. סיבות אחרות כוללות אלרגיות, דלקות עיניים וטראומה בעיניים. ישנן דרכים רבות לטפל בעיניים צורבות בהתאם לגורם וחומרת התסמינים. זה כולל הרכבת משקפי שמש, נטילת משככי כאבים, הנחת עיניים לזמן מה או שימוש בטיפות עיניים או משחות. חשוב להקפיד על עיניים צורבות כדי שלא יפריעו לכם בחיי היום יום. צריבה בעיניים נגרמת לרוב על ידי עדשת מגע. אם העין שלך מרגישה חם, ייתכן שאתה חווה אי נוחות מתגובה אלרגית או אם אתה לובש מגע לפרקי זמן ממושכים. צריבה בעיניים יכולה להיגרם גם מחשיפה לאור שמש או לאור פלורסנט, אוויר יבש, דלקות עיניים כמו דלקת הלחמית וטראומה בעיניים כמו התנגשות במשהו או חבטות בפנים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דום נשימה בשינה
שינה טובה ומטיבה, מספקת רעננות לאורך כל שעות היום. כשישנים טוב היום נראה אחרת, המצב הנפשי משתפר והמראה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2020
טרמפולינה גדולה – למה זה נעשה כה נפוץ?
טרמפולינות לחצר נהפכו למוצר מבוקש בהרבה בתים בישראל. לטרמפולינות גדלים שונים, חלקים איכותיים יותר...
קרא עוד »
פבר 29, 2020
יישור שיניים שקוף – מה חשוב לדעת
אחד הטיפולים הפופולאריים החשובים ביותר  שקיימים בתחום טיפולי השיניים הוא טיפול יישור שיניים. מדובר...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020