כל מה שלא ידעת על הפסקת הריון עם כדורים

נשים רבות מעוניינת לוותר על ההליך הפולשני של הפלה ומנסות לברר האם בעידן החדשנות הרפואית ניתן לבצע הפסקת הריון עם כדורים במקום הפלה כירורגית. במאמר זה נספק לכן את התשובה ואת כל הנקודות החשובות אותן יש לדעת טרם ביצוע הליך זה. התחילו לקרוא

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

הפסקת הריון עם כדורים אפשרי

ראשית כל, חשוב לדעת שאכן בישראל של שנת 2021 ניתן לבצע הפסקת הריון עם כדורים עד השבוע התשיעי להיריון. כלומר, עד כ- 60 יום לאחר הוסת האחרונה. כאן מדובר על הפלה תרופתית, כלומר הליך הפסקת הריון אשר אינו נחשב כמסוכן, אלא להיפך ואינו פולשני (כלומר אינו מצריך חיתוך, חדר ניתוח והרדמה). העובדה שמדובר על פעולה שאינה חודרנית מובילה לכך שגם רמת הסיכונים, כמו למשל פגיעה ברחם או זיהומים, נמוכה ביותר.

מה סיכויי ההצלחה של פעולה זו?

בשלב מוקדם של ההיריון להליך לא פולשני זה של הפסקת הריון עם כדורים יש סיכויי הצלחה גבוהים. למעשה, ביצוע הפסקת היריון ב – 6 שבועות הראשונים להריון הם בעלי 95% סיכויי הצלחה. חשוב לדעת שלא מדובר על פרוצדורה חדשה, שכן משתמשים בהליך זה באופן מוצלח ובטוח עוד משנת 2000 , לא רק בישראל אלא במדינות רבות נוספות ברחבי העולם. במה פעולה זו מסתכמת? בבליעתם של שני כדורים.

ההליך ההפלה – מה חשוב לדעת?

השלב הראשון תמיד יהיה פגישה עם הרופא, באם מדובר על מרפאה פרטית, וועדת הפסקת היריון תהיה בסמיכות להליך ההפלה. לאחר אישור הפסקת ההיריון הרופא יסביר אודות התהליך וישלח אותך לבדיקות, כמו למשל אולטרה סאונד ובדיקות דם. השלב הבא יהיה בליעת כדורים לחסימת הורמון הפרוגסטרון בגוף ולאחר 48 שעות בליעת כדורים שיגרמו לכיווצו של הרחם ופליטה של כל התוכן ההריוני. אמנם יתכנו תופעות לוואי כמו למשל בחילות, הקאות, דימום כבד, קרישי דם והתכווצויות חזקות בבטן, אך לאחר כשבוע ימים, הכל יסתיים.

 

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment