מיהם עצמאים תשושים ולאילו טיפולים הם זכאים

קשישים עצמאים תשושים הם אנשים מבוגרים שמסוגלים לבצע פעולות יומיומיות שגרתיות, אך מפאת גילם המבוגר הם יותר מותשים, עייפים וחסרי כוחות לבצע דברים בכוחות עצמם. בגלל הגיל והמגבלות הפיזיות שלהם הם אינם מנהלים שגרת חיים רגילה או כזו שהם שואפים אליה, ולכן שהייה בבית אבות מהווה עבורם את הפתרון הטוב ביותר – גם מבחינת ליווי ועזרה פיזית, וכן גם מבחינה חברתית ומהנה יותר לחיי הפנאי שלהם.

כיצד בית אבות יכול לסייע לקשישים עצמאיים תשושים?

באופן טבעי, קשישים פגיעים יותר למחלות מאשר אנשים בגיל צעיר יותר. אם אדם בריא, הוא או היא יכולים לחיות חיים ארוכים. עם זאת, אם מישהו זקן ויש לו מחלות כמו אלצהיימר או מחלת פרקינסון, יהיה לו קשה לחיות חיים נורמליים. בנוסף, אם לאדם יש דמנציה, ייתכן שהוא או היא לא יוכלו לבצע פונקציות בסיסיות כמו נהיגה ושימוש במכשיר אלקטרוני. 

לכן, למטופלים קשישים שנמצאים במצבים אלו חשוב להעניק טיפולים נאותים, על מנת שהם יוכלו לחיות חיים נורמליים ושגרתיים כפי שהם צריכים להיות. את הטיפולים הללו הם יכולים לקבל מצוות מקצועי שנמצא בבית אבות. באמצעות מציאת בית אבות איכותי שמותאם לקשישים עצמאיים, גם הם יזכו לקבל טיפול מיוחד בכל הנוגע למזון, ביגוד, תרופות וצרכים בסיסיים נוספים.

איך לבחור בית אבות?

בית אבות איכותי הוא מקום כזה שיש בו קשישים עצמאיים או סיעודיים שמטופלים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחומם. על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר ליקירכם, חשוב למקם אותם בבית אבות שיספק להם את הסביבה החברתית הנעימה והטיפולים המתאימים ביותר. כדאי להגיע לבתי אבות לאחר קביעת ביקור התרשמות, לסייר במקום ולשוחח עם אנשי הצוות במקום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם יש מקום לתשושי נפש בבתי דיור מוגן?
בתי דיור מוגנים מתוכננים לספק מגורים לקשישים ולאנשים מוגבלים בגילאים מבוגרים. ברבים יש מחלקות...
קרא עוד »
מאי 11, 2021
נעליים אורטופדיות – החשיבות שלהן לבריאות הגוף
בעזרתן של נעליים אורטופדיות כל אחד מכם יוכל ליהנות מאיכות חיים הרבה יותר טובה וזאת מכיוון שהם יביאו...
קרא עוד »
אוק 27, 2018
איך לטפל בסרטן בעזרת עירוי ויטמינים
בדרך כלל, כפי שאנחנו יודעים, טיפולי סרטן מתבססים על שימוש בתרופות, כימותרפיה, הקרנות ואמצעים רפואיים...
קרא עוד »
מרץ 18, 2022