איך מתמודדים עם וסטיבוליטיס במהלך ההריון

וסטיבוליטיס הינה תופעה המתאפיינת בתחושה קשה של צריבה באיבר המין, אשר מתעצמת בזמן קיום היחסים. ניתן למצוא מידע מקיף בנושא וסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין.

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

נשים רבות מדווחות על תחושת צריבה וכאב בזמן קיום יחסי המין, תחושות שרק הולכות ומתעצמות לאחר המגע המיני. חלק מהנשים מדווחות על תחושה של כאב או צריבה שעות וימים לאחר המגע המיני. חשוב לאבחן את התופעה מוקדם ככל הניתן, היות וללא אבחנה לא ניתן לטפל בבעיה בצורה הנכונה. נשים רבות נאלצות להתמודד עם וסטיבוליטיס במהלך ההריון, דבר שעלול להיות מתסכל במיוחד. כדאי לזכור כי אבחון שגוי עלול להוביל לפגיעה בערך העצמי של האישה וביחסים שלה עם בן הזוג, היות ותחושת הכאב בזמן קיום יחסי מין עלולה לפגום ביחסים ביניהם וליצור ריחוק.

וסטיבוליטיס במהלך ההריון – כיצד להתמודד עם התופעה?

קודם כל, חשוב להדגיש כי מדובר על תופעה פיזית, אשר עלולה להיות מושפעת מגורמים סביבתיים שונים. בעבר היה נהוג לחשוב כי מדובר על בעיה נפשית, אך היום כבר ברור לכולם כי אין זה כך. עדיין לא ברור מה בדיוק גורם להופעת הבעיה, אך ידוע למשל כי רגישות יתר בפתח הנתיק והתרבות של קצות עצבים באזור, עלולים להוות את אחד הגורמים לתופעה. כמו כן, חוסר איזון של שרירי רצפת האגן או לחץ המופעל על אחד מהעצבים באזור האגן (במיוחד בתקופת ההיריון), עלולים להגביר את הסיכון להופעת התופעה. חשוב לדעת כי ניתן היום למצוא טיפולים שונים לתופעה, כאשר החוכמה היא כמובן לאבחן את הגורם המתאים, לצורך הפניה לטיפול הרלוונטי ביותר. חשוב להתאים את הטיפול המתאים ביותר לכל אישה, בהתאם למצב שלה. ניתן למשל, להיעזר בפיזיותרפיה לרצפת האגן במידה ומדובר על חוסר איזון בשרירי רצפת האגן. במידת הצורך ניתן לבצע ניתוח וסטיבוליטיס. כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה מותאמת לצורך שיפור המצב.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment