מי שומע יותר טוב? נשים או גברים?

מי שומע יותר טוב? נשים או גברים?

על פי מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, עולה כי נשים שומעות טוב יותר מגברים. השמיעה של הגבר עשויה להידרדר מהר יותר מהשמיעה של האישה. על פי רוב סף השמיעה של האישה עד גיל 50 יהיה טוב יותר כאשר מדובר בתדרים גבוהים או בינוניים של עד 1000 הרץ. על פי דעת המומחים, השמיעה הטובה יותר של הנשים היא זו שיכולה להסביר מדוע ולמה כישורי ההאזנה והלמידה שלהן הם שונים ומדוע הן נחשבות לאמניות בכל מה שקשור לתחום הדיבור והשיחה באופן כללי.

ירידה בשמיעה – תופעה טבעית קיימת

בכל מה שקשור לנושא של ירידה בשמיעה, הרי שמדובר באחוזים גבוהים מאוד בכל האוכלוסייה. כיום ישנם קרוב ל – 600 מיליון אנשים בכל רחבי העולם כאשר מיליון מתוכם הם ישראלים, אשר אלו סובלים מהתופעה של ירידה בשמיעה ולכן יזדקקו להרכבת עזרים לכבדי שמיעה. על פי ההערכות של המומחים בתחום, הרי שעד לשנת 2050 יהיו כבר יותר ממיליארד אנשים בכל רחבי העולם אשר אלו יסבלו מירידה בשמיעה. זו עשויה לבוא לידי ביטויהן בירידה בתפיסה של הקולות והצלילים והן בקשיים שונים של הבנת הדיבור. בעיקר זה עשוי לבוא לידי ביטוי בקולות דיבור חלשים כמו גם בסביבת דיבור רועשת מידי.

למעשה נפוצה הבעיה של ירידה בשמיעה בקרב האוכלוסייה המבוגרת וזאת מהסיבה הפשוטה של הזדקנות מערכת השמיעה או בעיה של טינטון באוזן.

למעשה אפשר לומר כי כמעט מחצית וליתר דיוק – 40% מקרב האוכלוסייה שהם בני 60 עד 69 סובלים מירידה משמעותית בשמיעה כאשר האחוז הזה עולה עד ל90% (תשעים!) לאחר גיל 80.

מה מגן על שמיעתן של הנשים?

הסיבה המהותית לכך כי השמיעה של הנשים הינה טובה יותר נובעת בעיקר בגלל ההשפעה הטובה והמגנה שיש לפעילות ההורמונאלית הנשית בטווח הגילאים 30 עד 50. כמו כן תלוי הדבר בכך כי הגברים למעשה חשופים הרבה יותר לרעש במקומות העבודה שם הם נמצאים שעות רבות ביום כמו גם בפעילות הפנאי שלהם. כבר מגיל צעיר ניתן להבחין במשחקי הבנים שהם רועשים הרבה יותר ביחס לרעש של משחקי הבנות.

כך זה גם ממשיך בפעילות הפנאי שלהם, בצבא ובכל תחביב שהוא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המתכון לארוחת חג בריאה
חגי תשרי מתקרבים אלינו בצעדי ענק, ולא מעט משפחות שנוהגות לארח בביתן בחגים, החלו כבר לחשוב על תפריט...
קרא עוד »
אוג 07, 2019
4 אפשרויות טיפול ליישור שיניים
יישור שיניים היה עד לא מזמן פעולה שהרבה אנשים ניסו להימנע ממנה. בעבר יישור שיניים דרש הוצאה לא מבוטלת...
קרא עוד »
ינו 12, 2020
כך תמצאו מיטה סיעודית איכותית
גיל הזקנה אינו גיל אהוב בלשון המעטה. הגוף נחלש, הגפיים לא מתפקדים כמו בעבר וכל החיים משתנים לחלוטין....
קרא עוד »
נוב 08, 2021