כוחו של התת מודע – כך תשפיעו על התת מודע שלכם!

כוחו של התת מודע

תת מודע הינו מונח המתאר את אחד ממרכיבי הנפש של האדם. על פי גישתו של זיגמונד פרויד, מייסד התיאוריה הפסיכואנליטית, לכל אדם יש תודעה המורכבת משלושה חלקים שונים – המודע, הסמוך למודע ותת המודע. בחלק של המודע קיימות כל המחשבות השגרתיות שיש לכל אדם (סדר יום, דרכי פעולה במהלך העבודה, מתי לאסוף את הילדים מהגן וכו') כאשר בסמוך למודע נמצאות מחשבות שאינן מעסיקות את מחשבתו של האדם בזמן נתון (זיכרונות מאירועים שהתרחשו בעבר), אך יכולות לצוץ בכל זמן. 

החלק השלישי והמורכב ביותר בתודעה הינו תת המודע. זהו המקום בו קיימות מגוון רחב של מחשבות שאינן מודעות באופן גלוי לאדם, כיוון שאלו הן מחשבות בעלות תכנים לא נעימים שעלולים להפריע לשגרת חייו של האדם. 

מהו כוחו של תת המודע?

תת המודע צופן אינספור מחשבות נסתרות ומרתקות, שרובן אינן כלל מודעות לאדם באופן רגיל, קראו על כוחו של התת מודע בלינק. למרות שאלו מחשבות נסתרות שאינן נמצאות בתודעתו של האדם, מצבים מסוימים עלולים להציף את המחשבות האלו ולגרום להתנהגות בלתי רגילה אצל האדם.

כך לדוגמה ניתן לראות כיצד אדם גבוה וחסון מבחינה חיצונית נתקף פאניקה וחרדה גדולה כשהוא רואה עכביש קטן, זאת משום שבתת המודע קיים לו פחד נסתר מעכבישים שהשתרש אצלו כבר בגיל קטן ביותר. למרות שהרגשה זו נובעת מתוך התת המודע, ניתן להשפיע באופן חיובי על מחשבות הנמצאות בחלק זה בתודעה – וכך לשנות את תפיסתו המנטלית של האדם החושש מעכבישים, או כל אדם אחר הסובל מאותן מחשבות נסתרות בתת המודע.

כיצד להשפיע על תת המודע?

תת המודע מופעל על ידי חושים, ולכן ככל שנחשוב יותר על חושים שונים ורגשות חזקים כך אלו ייטמעו בתת המודע. ניתן ומומלץ לבצע חשיבה אנרגטית כזו באמצעות מדיטציה שלווה, שתעצים את העברת המסרים הרצויים אל עבר תת המודע.

למדן איך לחיות בשפע

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כאבי גב תחתון מקרין למפשעה
כאבי גב תחתון הם מצב נרחב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה נפוץ שאנשים סובלים מכאבי גב תחתון,...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
איך מתמודדים עם זוגיות במשבר
זוגיות במשבר. בני זוג תמיד שואפים להיות מאושרים יחד, לקיים ביחד חיים נהדרים עם כמה שפחות מורדות וכמה...
קרא עוד »
ספט 18, 2021
השתלת שיניים – כמה זה כואב
השתלת שיניים נשמעת כדבר כואב ומפחיד ברגע הראשון. באופן כללי, צמד המילים הזה מרתיע את כולנו בגלל המילה...
קרא עוד »
יול 01, 2019