כוחו של התת מודע – כך תשפיעו על התת מודע שלכם!

תת מודע הינו מונח המתאר את אחד ממרכיבי הנפש של האדם. על פי גישתו של זיגמונד פרויד, מייסד התיאוריה הפסיכואנליטית, לכל אדם יש תודעה המורכבת משלושה חלקים שונים – המודע, הסמוך למודע ותת המודע. בחלק של המודע קיימות כל המחשבות השגרתיות שיש לכל אדם (סדר יום, דרכי פעולה במהלך העבודה, מתי לאסוף את הילדים מהגן וכו') כאשר בסמוך למודע נמצאות מחשבות שאינן מעסיקות את מחשבתו של האדם בזמן נתון (זיכרונות מאירועים שהתרחשו בעבר), אך יכולות לצוץ בכל זמן. 

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

החלק השלישי והמורכב ביותר בתודעה הינו תת המודע. זהו המקום בו קיימות מגוון רחב של מחשבות שאינן מודעות באופן גלוי לאדם, כיוון שאלו הן מחשבות בעלות תכנים לא נעימים שעלולים להפריע לשגרת חייו של האדם. 

מהו כוחו של תת המודע?

תת המודע צופן אינספור מחשבות נסתרות ומרתקות, שרובן אינן כלל מודעות לאדם באופן רגיל, קראו על כוחו של התת מודע בלינק. למרות שאלו מחשבות נסתרות שאינן נמצאות בתודעתו של האדם, מצבים מסוימים עלולים להציף את המחשבות האלו ולגרום להתנהגות בלתי רגילה אצל האדם.

כך לדוגמה ניתן לראות כיצד אדם גבוה וחסון מבחינה חיצונית נתקף פאניקה וחרדה גדולה כשהוא רואה עכביש קטן, זאת משום שבתת המודע קיים לו פחד נסתר מעכבישים שהשתרש אצלו כבר בגיל קטן ביותר. למרות שהרגשה זו נובעת מתוך התת המודע, ניתן להשפיע באופן חיובי על מחשבות הנמצאות בחלק זה בתודעה – וכך לשנות את תפיסתו המנטלית של האדם החושש מעכבישים, או כל אדם אחר הסובל מאותן מחשבות נסתרות בתת המודע.

כיצד להשפיע על תת המודע?

תת המודע מופעל על ידי חושים, ולכן ככל שנחשוב יותר על חושים שונים ורגשות חזקים כך אלו ייטמעו בתת המודע. ניתן ומומלץ לבצע חשיבה אנרגטית כזו באמצעות מדיטציה שלווה, שתעצים את העברת המסרים הרצויים אל עבר תת המודע.

למדן איך לחיות בשפע

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment