טיפול פסיכולוגי בשפיכה מהירה – מה הקשר בין השניים?

הרבה פעמים נהוג לראות בטיפול פסיכולוגי, דבר הקשור למצב נפשי עקב בעיות ואירועים שונים בילדות, קשרים עם הורים ובני משפחה, קשיים בזוגיות ויחסים חברתיים, קריירה ועוד. אך כפי שאנחנו יכולים להעריך, בעיות פסיכולוגיות, בפרט כאלה שעולות בשיחות אצל פסיכולוג, אנחנו הרבה מוצאים את עצמנו מתמודדים עם בעיות שמשפיעות עלינו ביום יום באופנים שונים. 

למשל, לא מעט גברים ניגשים לטיפול אצל פסיכולוג או פסיכותרפיסט בשביל להתמודד עם בעיות בביצועים שלהם במיטה. מדובר על בעיות שנובעות מסיבות שונות ומקרינות גם על התחושה הנפשית שלהם וגם על מה שחווות ומרגישות בנות זוגן. 

למשל, מקרים בהם גברים מתמודדים עם שפיכה מהירה. מדובר על תופעה שיכולה להשפיע לא רק על הגבר אלא גם על הפרטנריות שלהם. בוודאי אם מדובר במקרים של יחסים מתמשכים, יחסים המשלבים קשר אישי קרוב ואינטימי. מצב כזה דורש התייחסות לא רק בהיבט הפיזי אלא גם בהיבטים נפשיים. 

איך טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

צריך להבין, הרבה פעמים טיפול פסיכולוגי בשפיכה מהירה יכול לעזור, מאחר והוא מלמד על עומק הבעיה ויכול לעזור בדרכים עקיפות. כלומר, ישנם גברים שנוטים לחשוב שהבעיה נובעת מסיבה פיזית או שהם מתקשים לדבר על הבעיה ולא מתמודדים איתה. בעזרת טיפול פסיכולוגי, הם יכולים להבין למה יש בעיה ולקבל כלים טובים כיצד להתמודד איתה. 

חשוב לומר, הכל כמובן תלוי בשאלה מי הפסיכולוג, איך הוא ניגש לתהליך וכמובן עד כמה המטופל מוכן להיפתח ולדבר. במהלך הטיפול, ייתכן ויעלו דברים שיהיה לו קשה לומר ולדבר עליהם, אך אם הוא יהיה מוכן לכך, אזי שיוכל ליהנות מטיפול איכותי, טיפול שאכן יביא עמו תוצאות טובות, ובסופו של דבר הוא יוכל לפתור את הבעיה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך יודעים שיש אבנים בכליות? איך מאבחנים אותן?
אבן כליה היא חומר גבישי שנוצר בכליות. זה יכול לחסום את זרימת הנוזלים מהכליות ולהוביל לאי ספיקת כליות....
קרא עוד »
אוג 05, 2022
ערכת רצועות התנגדות
אחד הפתרונות המעשיים עבור אימוני כושר הוא שימוש באופציה של ערכת רצועות התנגדות וזאת לאור היתרונות...
קרא עוד »
מרץ 07, 2021
עובדות מפתיעות על טיפול בפטרת ציפורניים
פטרת ציפורניים, הנתפסת לרוב כמטרד בלבד, יכולה למעשה להוות אתגר משמעותי לטיפול ביעילות. בעוד רבים...
קרא עוד »
נוב 28, 2023