פרוביוטיקה לתינוקות – כל מה שרציתם לדעת

פרוביוטיקה לתינוקות

עולם התרופות בכלל ובפרט כל מה שקשור לילדים ותינוקות, הוא עולם מאוד רגיש. אנחנו נדרשים להשתמש בתרופות מסוימות על פי המלצות של רופאים, בהתאם לסוג המחלות, הדלקות והזיהומים איתם אנחנו מתמודדים. בתור הורים, עלינו לדעת בדיוק באילו תרופות אנחנו יכולים וצריכים להשתמש בשביל לספק לתינוקות שלנו את התרופות הרלוונטיות עבורם. 

אך לצד תרופות רגילות, כאלה שאנחנו יכולים אמורים לקבל מרשם עבורם מהרופא בשביל לתת לתינוק שלנו כשהוא חולה או שיש לנו דלקת מסוימת, ישנו סוג נוסף של תרופות שחשוב לתת בלי קשר, מדובר על פרוביוטיקה לתינוקות. 

הרעיון של פרוביוטיקה הוא לספק לגוף "חיידקים חיוביים" כלומר חיידקים שהגוף שלנו כן זקוק להם, מאחר והם יכולים לעזור לו. אותם חיידקים מחזקים את המערכת החיסונית, עוזרים לגוף להתמודד עם דלקות וזיהומים שונים, לאזן את מערכת העיכול ולעזור להם בתהליך התפתחותי. מה שלנו כמבוגרים נראה טבעי לחלוטין, עבור תינוקות הוא חיוני וחשוב לא פחות לדעת מה וכיצד לתת להם אותו. 

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

ראשית, מבחינה טכנית, החומרים שאנחנו צריכים לספק לתינוקות חייבים להיות קלים לעיכול עבורם. אנחנו צריכים לזכור, תינוקות לא יכולים לעכל כל דבר בצורה רגילה, לכן חלק מאותם תכשירי פרוביוטיקה יסופקו להם באמצעות אבקה, סוכריות, טבליות לעיסה או באמצעים אחרים שיכולים להקל עליהם בעת תהליך העיכול. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון או לקרוא כתבה מעניינת על פרוביוטקה ולבדוק מה בדיוק כוללים כל התכשירים שאנחנו מתכוונים לתת להם, לוודא שהם אכן רלוונטיים עבורם ולא יכולים לסכן אותם. מדובר על תכשירים שכוללים כאמור חיידקים פרוביוטיים שאמורים להגן עליהם ולתת להם כלים שונים כיצד להתמודד עם מחלות וזיהומים שונים. צריך לומר הרבה פעמים תהיה המלצה לתת להם את התכשירים כאשר הם לוקחים תרופות שעלולות להחליש אותם.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment