איך טיפול אישי יכול לעזור לכם?

אתם נמצאים במערכת זוגית שמתגלים בה קשיים ומחלוקות ושוקלים לפנות לטיפול זוגי כדי לפתור את הבעיות עם בני הזוג, אך יש גם את תהליך הטיפול האישי.

שנינו יחד 

כאשר הכרתם את בן הזוג שלכם חשבתם על אהבה גדולה, זוגיות לנצח והזדקנות משותפת, אך לא כל סיפורי האהבה הם אגדה ולרוב הפער בין שני בני הזוג גדול ומצריך גשר רחב יותר. כולנו מגיעים עם אופי שונה לזוגיות, עם ערכים שגדלנו עליו ודוגמה מהבית ליחסים זוגיים. בדרך כלל בן הזוג מגיע גם הוא עם אופי, ערכים ודוגמה לזוגיות אך שונים מאלה שלנו וככל שהחיים מתקדמים, אנחנו מתבגרים, מצטרפים למשפחה ילדים, מתגלים הפערים האלה במלוא הדרם ומביאים את הזוג לצורך בטיפול. 

כל אחד לחוד

אם אתם נמצאים במערכת זוגית ארוכת שנים חשוב להבין כי במשך השנים האלה גם כאינדיבידואלים בגרתם, השתניתם, ויתרתם על עקרונות ואימצתם חדשים. לא תמיד בן הזוג עבר את אותו התהליך כמוכם, ייתכן והוא עבר תהליך שונה של עצמו או שלא עבר תהליך בכלל. כך או כך הגעתם למצב שבו אתם לא מבינים מה בכלל מצאתם באותו אדם לפני עשר, עשרים או שלושים שנה.

טיפול זוגי או אישי

כדי לא לוותר מהר על כל השנים שהייתם יחד ואם האהבה עדיין נמצאת שם, כדאי לפנות לטיפול או ייעוץ זוגי ולתת מקום לכל התסכול שקיים ביניכם. סביר להניח שבמסגרת הטיפול הזוגי יציע המטפל לשוחח במפגש אחד או שניים עם כל אחד מכם בנפרד. אולי אפילו כדאי לשקול טיפול אישי שבו תפתרו את התסכולים ואת המערבולות שלכם באופן אישי ותבינו איך טיפול אישי יכול לעזור לכם גם בטיפול הזוגי.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment