כל בוקר עם כביסות? פתרונות להפסקת הרטבה

הורים רבים מתעוררים בכל בוקר לערימת כביסה הממתינה לטיפול. זה כולל פיג'מה רטובה, זה כולל לכי מיטה רטובים ואם מדובר בחורף אז יש גם את שמיכת החורף העבה שספגה את הרטיבות בליוויי הניחוח המבחיל. לא נעים בכלל. גם לא תמיד קל. הורים אלו שואלים, עד מתי? עד איזה גיל הילד ימשיך להרטיב?

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

כאן חשוב לדעת כי אמנם אין פתרונות אינסטנט אך יש בהחלט דרכים לפתור את הבעיה וכך תוך זמן קצר אפשר להגיע ללילות יבשים ורגועים הרבה יותר.

איך פותרים את הבעיה? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מייעצים

אז ראשית, חשוב לדעת כי הסבלנות חשובה מאוד במקרים הללו והיא זו שלמעשה עשויה במקרים רבים להוכיח את עצמה. כי יש ילדים רבים אשר למעשה לא סובלים משום בעיה. אך הגוף שלהם פשוט עדיין אינו בשל והוא אינו מסוגל להתאפק ולשמור את השלפוחית מלאה במיוחד אם הוא שקוע בשינה עמוקה מידי.

אז ברור כי אם הבעיה היא למעשה לא בעיה אלא התפתחותית לכל דבר, הרי שיש בהחלט לחכות.

אך אם הילד כבר הגיע לגיל שהדבר פוגע בביטחון העצמי שלו, הוא מפריע לו ומאוד לא נוח לו עם זה, הרי שכן כדאי לשקול התערבות חיצונית כלשהי על מנת לסייע לילד לשפר את המצב ועל הדרך לפתור את הבעיה של הילד. ברור כי אם יימצא הפתרון והילד יתחיל פתאום לקום יבש, הדבר ישפיע לטובה על רכל איכות החיים לשו. הוא יהיה יותר רגוע ונינוח, יקום מרוצה עם מצב רוח מרומם וכל היום שלו יתחיל ברגל ימין.

ד"ר טל שגיא מוסיף כי גם הביטחון העצמי של הילד ישתפר מאוד והוא יהפוך להיות ילד אחר ושונה לטובה כמובן.

הרטבת לילה – יכולה להפוך להיסטוריה

ד"ר קובי שגיא מציע את הפתרון המושלם של הפעמונית. הפעמונית מסייעת מאוד לאותם ילדים וגם למתבגרי ואפילו מבוגרים שסובלים מהבעיה כאשר באופן כזה הגוף שלהם לומד את ההתניה שמיד בתחילת ההרטבה הם מתעוררים עד שהם לומדים להתעורר לפני שזה קורה להם.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment