מתי דלקת פרקים יכולה להתפרץ בגופינו?

דלקת פרקים

לפנייה למוהל יש להשאיר פרטים

דלקת פרקים הידועה בשם המקצועי: 'ארתריטיס' היא מצב גופני של שחיקת סחוסים בתוך העצמות, מה שגורם לכאבים כרוניים, לכאב נקודתי ופגיעה שאינה סימטרית במפרקי הברך, הכתף והאגן. המחלה עלולה לתקוף אנשים בגילאי 40 עד 70 והיא עלולה ללוות אנשים במשך כל חייהם. אבל מדוע דלקת פרקים מתפרצת? וכיצד מתמודדים עם הכאב? כל הפרטים בהמשך.

מהי דלקת פרקים?

דלקת פרקים היא מחלה מנוונת שמתרחשת בגילאים מבוגרים, בקרב גברים ונשים. המחלה קורית בשל התבלות ושחיקה של עצמות, זאת עקב גדילה של בליטות בעצמות הפרקים שמכונות 'זיזים'. מי שיחלה בדלקת פרקים, יסבול מכאבים בתנועה באזורים השונים בגוף כמו במפרקי כתף, אגן וברכיים, בעוד שהכאב מחמירים עם הזמן. לכן רבים בוחרים לעשות שימוש בקולגן לדלקת פרקים. אחת הסיבות שדלקת מתרחשת היא פירוק קולגן בגוף – מה שמאיץ את הדלקת. לכן רבים בוחרים בטיפול קולגן כטיפול בדלקת פרקים.

מהן הסיבות לדלקת פרקים

מלבד אלמנט הגיל, מחלה כזאת עלולה להתפרץ בקרב מי שסובל מעודף משקל, זאת בשל יצירת תאי שומן הגורמים לדלקת. מי שלא ישמור על משקל מאוזן יסבול מעייפות וכאבי ראש, כמו גם מדלקת פרקים בשל עודף משקל וחוסר איזון. למעשה ניתן לומר שדלקת פרקים היא מחלה ניוונית שקורית ככל שהשנים נוקפות, וגורמת למפרקים לאבד גמישות, תוך הגבלה תנועתית וכאב חמור. מי שירצה לטפל במחלה, יכול לנסות להיעזר בטיפול נטורופתי למען שינוי הרגלי התזונה תוך מתן דגש על חיזוק העצמות והמפרקים.

סימפטומים של דלקת

בכול הנוגע לאבחון המחלה, יש תמיד לפנות אל רופא המשפחה על מנת לקבל הפנייה אל המומחה המתאים. מי שיסבול מהדלקת ירגיש אי סימטריות בגוף ובמפרקי הרגליים והידיים, בשורשי כף היד וגם בקרסוליים. חשוב לדעת כי דלקת פרקים יכולה לקרות גם בגילאים מוקדמים מאד, החל מגיל 25 עד 40, בעוד שהיא יכולה להגיע גם לאיברים אחרים בגוף כדוגמת השרירים, העור, הריאות והלב. לכן חשוב לאבחן ולטפל במחלה כמה שיותר מהר ולתת לה מזור מתאים.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment